50 dkg cukor
25 dkg margarin
27 dkg tejpor
2 cs vaniliás cukor
1,5 dl víz
1 cs puffasztott rizs (bár volt már hogy enélkül csináltam),
kakaópor
A cukorból, van. cukorból és a vízből szirupot főzünk. Ha már jó két perce forr, lehúzzuk a lángról és hozzáadjuk a margarint, hogy feloldódjon. Jöhet bele a tejpor, és annyi kakaó, hogy szép barna színe legyen. Ha a massza már szép sima és langyosra hűlt, hozzáadjuk a puff. rizset. Folpackkal terített őzgerinc formába öntjük és jól lehűtjük. Tálaló edénybe borítva vagdaljuk.
Ezeket az alapanyagokat összedolgozzuk.Ketté választjuk.Egyikbe piros másikba zöld színesítőt teszünk.A tésztából 6-6 gombócot készítünk.A zöldet ellapogatom és a piros gombócot be...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A vajat a cukorral jól elkeverjük, majd hozzáadjuk a tojást is, ezt követően a többi hozzávalót is a csokoládé kivételével. Összekavarjuk, majd mikor már szilárd állagú a massza, a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű