Hozzávalók a laphoz:
12 dkg vaj
12 dkg barna cukor
3 tojás
20 dkg liszt
2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
2 evőkanál tej
1 tasak sütőpor
A krémhez:
3 dl tej
3 evőkanál gríz
12 dkg vaj
20 dkg kókusz
A tetejére:
10 dkg étcsokoládé
2 teáskanál vaj
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk. Mikor már elég krémes állagú, kivajazott sütőformába tesszük és 20 percen át sütjük 180 fokon. Közben elkészítjük a krémet. A tejet, a grízt, a vajat és a cukrot összekeverjük és lassú tűzön elkezdjük főzni, mikor már kezd krém állagúvá válni belekeverjük a kókuszreszeléket és még 2-3 percen át főzzük. A sütőformában lévő lapra ráöntjük a krémet és hűlni hagyjuk. Közben a csokoládét vízgőz fölött megolvasztjuk és belekeverjük a vajat. Majd ráöntjük a krém tetejére és 2 órán át hűtőben pihentetjük, ezt követően szeletelhetjük is.
Dió + liszt + margarin --> összegyúrjuk Kis csikokat sodrunk és kiflit formálunk belőle Sütés: 170 fok, kb. 5-7 perc Forrón vaniliás porcukorba hempergetjük
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját kikeverjük a cukorral, a vízzel, az olajjal, majd hozzádolgozzuk a sütőporos lisztet amibe a kakaóport is beleszitáltuk. Előmelegített sütőben, sütőpapíron, vagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Backrahmen auf eine Kuchenplatte stellen. Boden mit Butterkeksen auslegen. Dessertcreme mit Milch, Vanilleextrakt und Zucker ca. 5 min fest schlagen. Sahne steif schlagen und unte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű