2 banán
20 dkg csokoládé
11 dkg cukor
11 dkg vaj
7 dkg liszt
3 tojás
1 csomag vaníliás cukor
1 kk nescafé
A sütőt bekapcsoljuk 170°-ra .
A csokoládét a vajjal vízfürdőn felolvasztjuk, a 2 banánt meghámozzuk, egyiket felkarikázzuk, másikat összetörjük. A tojásokat beleütjük a keverő tálba, majd hozzáadjuk a vajas csokis masszát, a lisztet, a kávét a vaníliás cukrot és az összetört banánt. Alaposan eldolgozzuk, majd sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük. Tetejét eligazgatjuk, elrendezzük rajta a banán karikákat, esetleg ha maradt, megszórhatjuk csokidarabokkal.
20-25 percre a sütőbe dugjuk. Tűpróba kivétel előtt.
Langyosan szeletelhető.
A nagyjából 1 kilónyi sütőtököt hámozd meg, távolítsd el a magokat, vágd apró kockákra, és kevés vízben 15-20 perc alatt párold puhára, majd robotgéppel pürésítsd. Melegítsd elő...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejbe tetem a cukrot, vajat és felmelegítettem, míg a vaj elolvadt. Langyosra hűteni, majd bele a felvert 1 egész tojás és elmorzsolva az élesztő. Beleöntöttem a robotgép keverőt...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes