A leveshez
20 dkg sajt (kb. reszelt (vegyesen, ami éppen van))
100 g tömlős krémsajt (natúr)
2 dl tejföl (vagy tejszín)
5 evőkanál finomliszt (finom)
1 db leveskocka (húsleves)
szerecsendió ízlés szerint (frissen reszelt)
bors ízlés szerint (fehér és/vagy frissen őrölt színes)
só ízlés szerint
A feltéthez
2 db kifli (lehet szikkadt is)
10 g sajt (néhány szeletke)
1 gerezd fokhagyma
1 ek napraforgó olaj
A húsleveskockát belerakjuk kb. 2,5 liter vízbe, hogy feloldódjon. Ha ez megtörtént, belerakjuk a sajtokat.
Sóval, borssal fűszerezzük. Felforraljuk.
A tejföllel vagy tejszínnel és a liszttel behabarjuk.
Néhány percet főzzük, majd megnézzük elégséges-e a fűszerezés.
Amikor úgy ítéljük meg, hogy kész a levesünk, reszelünk bele szerecsendiót. Aztán el is zárhatjuk a gázt alatta és készülhet a feltét.
A kifliket felkarikázzuk és a fokhagymával egyik vagy akár mind a két oldalukat bedörzsöljük.
Serpenyőbe rakjuk őkek és kis lángon, kevés olajjal megpirítjuk az alsó felüket. Megfordíjuk és kis sajtdarabkákat rakunk rá. Ezek szépen ráolvadnak, amíg a másik felük is megpirul.
A vöröshagymát és fokhagymát megtisztítjuk, megmossuk és apróra vágjuk. Az apróra vágott vöröshagymát kevés olajon üvegesre pároljuk, majd belekeverjük a lisztet és folyamatosan...
Elkészítési idő: 30perc Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat apróra feldaraboljuk, beletesszük egy nagy fazékba és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Hozzáadjuk a leveskockákat, Felforraljuk, majd 10 percig nagy lángon főzzü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű