60 dkg liszt
2,5 dkg élesztő
2,5 dl tej
1 t.k. cukor
10 dkg tejföl
3 t.k só
1 tojássárgája
10 dkg puha margarin vagy vaj
Kenéshez:
10 dkg puha margarin vagy vaj
25-30 dkg sajtkém (lehet natúr és ízesített, vagy akár vegyesen is)
Tetejére:
1 egész tojás felverve
A langyos cukros tejben felfuttatjuk az élesztőt, majd a liszthez adjuk a többi hozzávalóval együtt. Alaposan kidagasztjuk, meleg helyen kb. 1 óra alatt a duplájára kelesztjük. Amíg kel a vajat/margarint kikeverjük a sajtkrémmel.
Ha megkelt a tészta, lisztezett lapon kinyújtjuk és bekenjük egyenletesen a sajtkrém harmadával. Összehajtogatjuk a tésztát, először jobbról behajtjuk a tészta feléig, aztán bal felét is ráhajtjuk, majd alulról és felülről megismételjük ugyanezt. Letakarva 20 percet pihentetjük. Összesen háromszor hajtogatjuk és kenjük a tésztát és utána mindig pihentetünk. Az utolsó pihentetés után ujjnyi vastagra kisodorjuk, késsel bevagdossuk a tetejét, majd pogácsa szaggatóval kiszaggatjuk. A pogácsákat a két tenyerünk között kicsit megsodorjuk, így szép magas tornyok lesznek. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk egymástól kicsit távolabb. Lekenjük a felvert tojással. 30 percet kelesztjük, majd 180 fokos, előmelegített sütőben k. 16-18 perc alatt pirosra sütjük.
A hozzávalókat összekeverjük, fél cm vastagságúra kinyújtjuk. Pálcika formájú csíkokat vágunk, tojással megkenjük és a tetejére sajtot, mákot, szezámot vagy köményt szórunk. Kiva...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egészet összedolgozni. Hűtőben 4-5 napig eláll. Hűtőből kivenni,kicsit átgyúrni, nyújtani,szaggatni,lekenni tojással,megszórni sajttal.200 fokon 20-25 perc sütés.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Melegítsd elő a sütőt 180 fokra. Válaszd ketté a tojásokat, és a sárgáját keverd össze a krémsajttal, illetve az ízesítéshez szánt alapanyagokkal. A tojások fehérjéhez add ho...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű