3 dkg élesztő
1 kockacukor
3 dl tej
30 dkg finomliszt
11 dkg porcukor
1 csomag vaníliás cukor
2 tojás sárgája
11 dkg lágy vaj vagy margarin
csipet só
4 evőkanál cukrozatlan kakaópor
Kenéshez:
olvasztott margarin
1 dl tejet meglangyosítunk, hozzáadjuk a kockacukrot, belemorzsoljuk az élesztőt és a teljes lisztmennyiségből elvett 1 ek lisztet, majd langyos helyen felfuttatjuk az élesztőt.
A maradék tejhez hozzáadunk 3 dkg porcukrot, a vaníliás cukrot, a tojások sárgáit, 3 dkg olvasztott vajat vagy margarint és a sót. Egy nagyobb tálba beleszitáljuk a lisztet, hozzáadjuk a felfuttatott élesztőt és a tojásos keveréket, majd alaposan kidolgozzuk. Letakarva, langyos helyen duplájára kelesztjük.
A maradék margarint alaposan kihabosítjuk a maradék porcukorral, majd beledolgozzuk a kakaóport is. Egy nagy tepsi alját sütőpapírral béleljük.
A megkelt tésztát 0,5 cm vastagra, téglalap alakúra nyújtjuk. A hosszanti széleken 3-3 cm-t szabadon hagyva megkenjük a kakaós krémmel. A tésztát szorosan feltekerjük és 3-4 cm vastag csigákra vágjuk. Ebből az adagból kb 12 csiga lesz.
A csigákat a tepsire tesszük, egymástól kissé távolabb.
A krumplikat alaposan megtisztítjuk, meghámozzuk, apróra vágjuk és sós vízben puhára főzzük. Egy krumpli törővel pépesre törjük. Az élesztőt felfuttatjuk egy kis langyos tejb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A burgonyát megfőzöm , hűlni hagyom . A liszteket összekeverem . A közepébe kis fészket készítek . Beleteszem a cukrot . Rámorzsolom az élesztőt . Felöntöm a meleg tejjel . Hagyom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű