500 g finomliszt (vagy kenyérliszt)
1 csomag porélesztő
1 tk só
2 ek olvasztott vaj
150 ml tej
kb. 150 ml víz
Lisztet, élesztőt, sót, vajat és a tejet egy keverőtálba öntjük és annyi vízzel dagasztjuk be, hogy kicsit lágyabb tésztát kapjunk, ez lisztfüggő. Ezután éjszakára betesszük a hűtőbe. Másnap reggel kivesszük és 100 g-os darabokra vágjuk, ebből a mennyiségből 8 gombócot formálunk. 10 perc pihentetés után mindegyiket kinyújtjuk és kiflit formálunk belőlük. Tepsire téve, fél órát pihentetjük, de ha sietős el is hagyhatjuk. A tepsinkre illeszkedő másik tepsit bespriccelünk vízzel, ráborítjuk a kiflikre és így, gőzben sütjük 230C fokon. 20- 25 perc múlva a tepsit leemeljük a kiflikről és ha még nem elég, pirítunk rajta kissé. Rácsra téve kissé megspricceljük és hagyjuk kihűlni a friss, finom reggelinket.
http://aranytepsi.blogspot.hu/2013/07/sajttal-szort-fokhagymas-tejfolos.html
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy műanyag vödör aljába beleteszem a vizet, az élesztőt, a lisztet és a sót. Összekeverem, majd rápattintom a vödör tetejét és egy melegebb helyre teszem. (Ez nálam most az udvar...
Elkészítési idő: 15 óra Nehézség: Közepes
Bedagasztani, letakarva 45 percig keleszteni. A megkelt tésztát lazán átgyúrjuk és golyókat formázunk. Tepsibe sütőpapírt teszünk, vékonyan megkenjük zsírral és a zsemléket távola...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű