60 dkg liszt,4 db tojássárgája,csipet só,4 dkg cukros tejben felfuttatott élesztő,3 dl langyos tej.A töltelékhez:20 dkg puha vaj,20 dkg vaníliás porcukor,
: A lisztet tálba szitáljuk. Beletesszük a tojássárgákat, a sót, az élesztőt és a tejjel rétestészta keménységű tésztát gyúrunk belőle. Jól kidolgozzuk, hogy olyan legyen, mint a selyem. Meglisztezve letakarjuk tiszta ruhával, és hagyjuk kelni. Közben a töltelék hozzávalóit jól összedolgozzuk. A megkelt tésztát fél kisujjnyi vastagra nyújtjuk, és a tetejét megkenjük a töltelékkel. A tésztát jó szorosan feltekerjük, és 16 egyforma darabra vágjuk. A csigákat - csigás felükkel lefele - kivajazott tepsire tesszük, egymástól kissé távol. Hagyjuk itt is egy kicsit kelni, félig megsütjük, akkor meglocsoljuk langyos cukros tejjel. Addig sütjük, míg szép piros nem lesz. Forrón tálaljuk.
darált cukros dióval is tölthetjük.
Az élesztőt langyos tejben megfuttatjuk, és a liszttel, a tejföllel és a sóval nem túl lágy tésztát gyúrunk belőle. Letakarjuk, és kb. fél órát langyos helyen kelesztjük. Ezután...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Krumplit nyersen lereszel, tojással, liszttel, sóval sűrű tésztává kever. Kis nokedliket szaggat olajos sós vízben. Hideg vízben lehűt, kevés olajat tartalmazó edénybe mereget, j...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű