FÉL KG LISZT,2 DKG ÉLESZTŐ,2 DB TOJÁS,6 DKG VAJ,8 NDL TEJ,3 EVŐKANÁL PORCUKOR,2 EVŐKANÁL KAKAÓ,1 VANÍLIÁS CUKOR.
.A liszthez hozzáadjuk a felfuttatott élesztőt és a szokásos módon kelt tésztát készítünk, amit jól kidolgozunk. A tésztát kétfelé vesszük és az egyik felébe belegyúrjuk a kakaót és a vaníliás cukrot. A tésztát külön-külön kelesztjük, amikor megkelt gyúrótáblán kézzel széthúzzuk a sárga tésztát, majd a kakaós tésztát is széthúzzuk és ráborítjuk a sárga tésztára. Ezután mint a kalácsot összecsavarjuk. Vajjal kikent tepsibe tesszük, ( kelesztjük, sütés előtt tojással megkenjük.
A lisztbe beletesszük a sütőport, a cukrot, a sót, a lereszelt sajtot, a szezámmagot, és belereszeljük a hideg margarint, majd nagyjából összekeverjük és a végén apránként hozzáadj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrjuk a hozzávalókat, majd a lisztezett formába nyomkodjuk a tésztát. Kb 42 db lesz belőle.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Lisztet, sütőport, margarint, porcukrot és tojásokat összegyúrjuk. 2. Lereszeljük az almákat, hozzáadjuk a cukrot, fahéjat, vaníliát (kinyomjuk a levét) 3. A tészta felét kiny...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű