1 élesztó
25 dkg margarin
20 dkg liszt
1 sütöpor
Tojás
Szezám
4 dl langyos vízben felfuttatunk 1 élesztőt, hozzáadunk 1 kávéskanál cukrot, 3 kávéskanál sót, 2 dl olajat, 10 dkg szezámmagot és kb. 80 dkg lisztet. Az egészből tésztét gyúrunk. 4 részre elosztjuk, kinyújtjuk és ceruzavastagságú csíkokat vágunk belőle, kb. 10 cm hosszúak legyenek. Kicsit megsodorva kikent tepsibe rakjuk. Tetejüket tojással megkenjük, megsózzuk és 200 fokos sütőben megsütjük. Vigyázni kell, mert nagyon hamar megsül!
A tejfölt egy kis tálkába mérjük, majd pici megmelegítjük. Ne legyen forró, épp csak langyos. Belemorzsoljuk az élesztőt, meghintjük csipet cukorral, majd jól elkeverjük. A lisz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejfölbe morzsolni az élesztőt és minden hozzávalót össze morzsolni. Jól összegyúrni. 15-20 perc kelés kinyújtani, rúdba vágni. 180 fokos sütőben sütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű