6 db tojás
3 ek. rizsliszt
2 ek. Farina
5 dkg margarin
3 ek. cukor
2 dl tej
margarin a sütéshez
darált mák
porcukor
(lekvár
darált dió)
A tojásfehérjét felverjük. Egy másik tálban a tojások sárgáját habosra keverjük a cukorral és a margarinnal, majd hozzákanalazzuk a lisztet. Ha összedolgoztuk a masszával, apránként fellazítjuk a tejjel, végül beleforgatjuk a tojásfehérjét. A serpenyőben felforrósítjuk a margarint, ezen pedig kisütjük a palacsinta rétegeket. (Elég az egyik oldalát, nem kell megfordítani.) Rögtön megszórjuk a porcukros mákkal (vagy rábízzuk Jánosra a feladatot :P), aztán sülhet is a következő réteg. Ízlés szerint váltogathatjuk a mákos-lekváros-diós tölteléket, de külön-külön is finom. ;)
Frissen finom, de hát esély sincs rá, hogy maradjon... :D
4 db zsemlét kettévágunk és a belét kikaparjuk.Cukros tejben mindkét felét kicsit megforgatjuk. 25 dkg túrót a zsemle belével, 2 tojássárgájával, a felvert fehérjével, vaníliás cuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Lisztezett deszkán kinyújtjuk a tésztát, majd háromszög alakú darabokat vágunk ízlés szerint. A közepét megkenjük pizzakrémmel, majd megtöltjük sonkával és sajttal. Feltekerjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű