2 tojás
2 evőkanál liszt
1 evőkanál kakaó
3 ek kristálycukor
2 dl tej
vanília
10 dkg vaj
2 egész tojást elkeverünk 2 evőkanál liszttel, 1 evőkanál kakaóval, 3 evőkanál cukorral, felöntjük 2 dl egy darabka vaníliával felfőzött tejjel, és állandó keverés mellett gyenge tűzön, vagy gáz fölött, sűrűre főzzük. A tűztől levéve addig keverjük, míg ki nem hűl. Akkor beleteszünk 10 dkg vajat és simára keverjük. Ha teljesen kihűlt megkenjük a tortalapokat és hidegre tesszük. Legjobb, ha a fogyasztás előtti napon töltjük meg a tortát, és hidegen tartjuk.
Ha még csokisabb krémre vágysz, a végén keverj bele 5 dkg étcsokoládé cseppet.
A puha banánokat egy villával szétnyomkodjuk. Az almákat lereszeljük. Összekeverjük a többi hozzávalóval. Akár a palacsintát, egy palacsintasütőben kisütjük őket, de ne...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zabpehelylisztet (ha a zabpelyhet kávédarálóban megdaráltam, máris van zabpehelylisztünk) a szódabikarbónával, sütőporral és a fűszerekkel elkevertem. Az almákat meghámoztam, ki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A felfuttatott élesztőt és a többi hozzávalót összegyúrjuk, kicsit hagyjuk kelni 30 percre Kinyújtjuk kifliket készítünk,megtöltjük dióval, mákkal, lekvárral.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű