Hozzávalók (kb. 12 db-hoz)
A tésztához:
◾ 50 dkg liszt
◾ 2 dl langyos víz
◾ 1 dl olívaolaj
◾ 2 teáskanál só
◾ 1 teáskanál édes fűszerpaprika
◾ 1 teáskanál száraz élesztő
◾ 1 tojás az empanadas megkenéséhez
A húsos töltelékhez:
◾ 0,5 dl étolaj
◾ 20 dkg gomba
◾ 1 fej vöröshagyma
◾ 3 -4 gerezd fokhagyma
◾ 35 dkg darált marhahús
◾ só
◾ 1 késhegyni fahéj
◾ 1 késhegynyi őrölt koriander
◾ 1 reszelésnyi szerecsendió
◾ 1 késhegynyi cayenne bors
◾ 2 tk Worcestershire szósz
◾ 5 ek passzírozott paradicsom
◾ 1 dl száraz vörösbor
◾ 1 csokor petrezselyem
A koktélhoz:
◾ 40 ml Bacardi Ocho
◾ Friss gyömber
◾ 20 ml lime lé
◾ 20 ml nádcukorszirup (1 rész nádcukor, 1 rész víz)
◾ Pár csepp chilli esszencia
◾ Pár csepp angostura bitter
◾ Gyömbérsör
◾ jég
Egy keverőtálba tesszük az empanada hozzávalóit és homogén állagúra dolgozzuk a tésztát, bucit formálunk belőle, letakarjuk fóliával és egy órán át pihentetjük. Közben elkészítjük a tölteléket: egy kevés olajon lepirítjuk az apróra vágott gombát, félretesszük és ugyanebbe a serpenyőbe még egy kevés olajat teszünk, ezen átpörgetjük az apróra vágott vöröshagymát, a chili paprikát, a fokhagymát és végül a darált marhahúst. Fűszerezzük sóval, fahéjjal, őrölt korianderrel, szerecsendióval, cayene borssal, majd mehet bele a Worcestershire szósz és a passzírozott paradicsom is. Kicsit rotyogtatjuk, beletesszük az előzőleg lepirított gombát és a vörösbort és 15 percig főzzük. A tűzről lehúzva beleszórjuk a frissen vágott petrezselymet.
A tésztát lisztezett felületen kinyújtjuk, egy nagyobb pogácsaszaggatóval karikákat szaggatunk belőle. A korongok közepébe mehet egy evőkanálnyi a töltelékből, széleit vízzel megkenjük és óvatosan félbehatjuk. Zárásként pedig egy villával félkörben lenyomkodjuk a kis csomagokat. Sütőpapírral bélelt tepsire tesszük őket, megkenjük egy kevés vízzel kikevert tojással és 180 fokra előmelegített hőlégkeveréses sütőben 20-25 perc alatt készre sütjük. Tálaláskor adhatunk mellé egy kevés citromos-petrezselymes tejfölt és chipotle szószt is.
Nádcukorból szirupot készítünk: összeforralunk egy rész cukrot és egy rész vizet, majd egy kancsóban hagyjuk kihűlni. Egy karika megtisztított gyömbért a shakerben kicsit összetörünk, mehet bele a rum, a fél lime leve, a házi készítésű cukorszirup, az angostura bitter és végül pedig a chili esszencia. Ezeket egy marék jég társaságában összerázzuk, felöntjük egy kevés gyömbérsörrel és egy szűrőn át hűtött pohárba öntjük. Díszítésként rakhatunk rá mentát, chilit és egy szelet gyömbért is.
Vágd apró kockákra a sonkát. Pucold meg és aprítsd fel a fokhagymát, vagy nyomd át fokhagymanyomón. Forrósítsd fel a vajat egy serpenyőben, és süsd meg benne a sonkát. Add hozzá a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vágjuk kisebb kockákra a hagymát, répát és zeller szárat. Vágjuk finomra a fokhagymát. Forrósítsunk föl egy ek margarint egy serpenyőben. Adjuk hozzá a hagymát, fokhagymát, répát é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű