0,5 l tej
2 ek liszt
1 cs csokipudingpor
1 ek kakaó
10 dkg porcukor
25 dkg margarin
2 cs háztartási keksz ( négyzet alakú, kb 1 kg)
A tejet felforraljuk, közben egy lábasba beletesszük a lisztet, a pudingport és a kakaót, összekeverjük, hozzáadjuk a porcukrot és a margarin kockát, jól összekeverjük, végül hozzáadjuk a tejet és sűrű krémet főzünk belőle. A kekszet egymás mellé rakjuk (5x8 as sorok). Erre kerül a krém és rétegezzük (kb 4 réteg lesz belőle). 1 napig pihentetjük.
Az előírtnál több krém kell, mert ennyivel egy kicsit száraz!
Egy nagy talban osszedolgozzuk a lisztet a zsirral,majd a cukorral,vaniliaval,tojassal,citrom hejaval,tejfollel Egy ruglmas tesztat kell kapjunk...ne legyen tul kemeny de tul puha...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes
A hozzávalókat egy tálban összekeverjük, majd sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük. Megszórjuk erdei gyümölccsel és 180 fokon kb 25-30 perc alatt készre sütjük.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A narancsokat meghámozzuk, kb. 1 cm vastag karikákra vágjuk. Folpack-kal kibélelünk egy tálat (nekünk 2,5 l tál), majd az alját és az oldalát kirakjuk a narancskarikákkal és elkész...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű