2 bögre liszt
1,5 bögre tej
1,5 bögre cukor
0,5 bögre csoki
4 evőkanál lekvár
2 evőkanál kakaópor
1 egész tojás
1 csomag vaníliás cukor
1 csomag sütőpor
Szitáld egy tálba a lisztet, vegyítsd a kakaóporral, a sütőporral, add hozzá a darabokra vágott étcsokit. Egy másik edényben keverd össze a cukrot a tojással és a lekvárral. Óvatosan forgasd hozzá a száraz hozzávalókat. Kézi vagy gépi habverővel dolgozd simára a tésztát.
A tepsit béleld ki sütőpapírral. Öntsd bele a masszát, egyengesd el benne. Tedd előmelegített sütőbe, és 160 fokon 20-25 perc alatt süsd meg. Mielőtt kivennéd, tűpróbával teszteld. Szúrj bele egy hústűt, ha nem ragad rá a massza, a süti elkészült. Porcukorral vagy csokimázzal kínáld.
Megsütöttem, egy kicsit tömör a süti de azért finom lett.
A tészta hozzávalóit összegyúrom annyi tejjel, hogy jól nyújtható tésztát kapjak. Elosztom 4 egyenlő részre, és mindegyiket kinyújtom 24 × 22 cm-es lappá. Margarinnal kikent tepsib...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezt jó alaposan összekevertem, tepsibe simítottam, 180 fokon kb 20 perc alatt megsült ha kihűlt olvasztott étcsokit raktam a tetejére (wawel cukormentes )
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A hideg vajat szétmorzsoljuk a lisztben, közepébe mélyedést csinálunk és hozzáadjuk a porcukrot és a vaníliás cukrot, a tojás sárgáját, a sót meg a sütőport. 2. Gyors mozdulato...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű