20 dkg finomliszt
• csipetnyi só
• 10 dkg vaj
• egy kevés lehűtött víz
• fehér növényi zsiradék
A TÖLTELÉKHEZ:
• 22,5 dkg 70%-os étcsokoládé
• 11 dkg vaj
• 11 dkg sötétbarna cukor
• 15 dkg átszitált porcukor
• 2 evőkanál kakaópor
• 2 evőkanál neszkávé
• 1,5 dl forró víz
• 4 tojás
1. A tészta készítését azzal kezdjük, hogy a lisztet a keverőtálba szitáljuk,
és hozzákeverjük a sót.
Ujjunkkal belemorzsoljuk a vajat.
2. Evőkanalanként, folyamatos keverés mellett hozzáadjuk a lehűtött vizet, amíg össze nem áll a tészta. Golyót gyúrunk belőle, fóliába csomagoljuk és egy órára a hűtőbe tesszük.
3. A sütőt 200 fokra előmelegítjük, a formát fehér növényi zsiradékkal kikenjük.
4. Finoman belisztezett gyúrótáblán a tésztát kinyújtjuk,
és kibéleljük vele a formát. Az alját villával megszurkáljuk.
5. A tésztát letakarjuk sütőpapírral, és a felszínét
telerakjuk sütőgolyókkal (ha nincs, babbal vagy lencsével).
20 perc alatt halvány aranysárgára sütjük.
6. A formát kivesszük a sütőből, a tésztáról levesszük a golyókat
és a papírt. A sütő hőmérsékletét 140 fokra csökkentjük.
7. Hőálló tálban a csokoládét, a vajat és a cukrot gyöngyözve
(nem zubogva) forró víz fölé tesszük, és simára, folyósra keverjük.
8. A kakaóport és a neszkávét összekeverjük, rájuk öntjük a forró vizet,
majd az egészet simára keverjük.
9. A tojást habosra verjük, és hozzákeverjük a csokoládékrémet
meg a kávés keveréket.
10. A tölteléket a tésztakosárba öntjük, és 40-45 percig sütjük,
hogy a sütemény összeálljon. Hidegen és melegen is tálalhatjuk.
A tészta száraz összetevőit egy tálban összekeverjük, majd hozzáadjuk a tojást, a tojássárgáját, a zsírt, a tejfölt és a mézet és összegyúrjuk a masszát. Egy sütőpapírral kibélelt...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóiból diós piskótát sütök. (A tojásokat kettéválasztom, a tojás sárgáját a cukorral habosra keverem, a száraz hozzávalókat összevegyítem, a tojásfehérjét habbá ve...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes