4 tojásfehérje
125 g cukor
100 g darált dió
1 evőkanál liszt
fél teáskanál szódabikarbóna
A krémhez:
4 tojássárgája
1 tojás
125 g cukor
25 g cukrozatlan kakaópor
100 g vaj
A tetejére:
10 dkg étcsokoládé
1 teáskanál vaj
6 dkg vágott dió
A tojásfehérjéből kemény habot verünk, a cukrot is belekavarjuk. A diót, a szódabikarbónát és a lisztet összekavarjuk, a habhoz adjuk. Sütőpapírral bélelt 35/45 cm-es tepsibe simítjuk a masszát és 170 fokos sütőben nagyjából 20 perc alatt megsütjük. A krémet is megcsináljuk. A tojássárgáját az egy egész tojással kikavarjuk, a cukrot és a kakaót is hozzáadjuk, vízgőz fölött addig kavarjuk, amíg teljesen sűrű lesz. A krémet hagyjuk kihűlni. A vajat kikavarjuk és kanalanként hozzáadjuk a hideg krémet. A lapot három egyenlő részre vágjuk és megkenjük a krémmel. A csokoládét felolvasztjuk a vajjal és a tészta tetejére kenjük, a vágott diót rászórjuk, hűtőbe tesszük fogyasztásig.
◾️Az almákat meghámozzuk, és egy nagy lyukú reszelőn lereszeljük. ◾️A diót egy aprítóban, vagy ennek hiányában egy sodrófával durvára zúzzuk. ◾️A liszteket átszitáljuk, és hozzáa...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
Tojásokat szétválasztom. Fehérjét 3 ek. cukorral kemény habbá verem. Sárgáját 3 ek. cukorral habosra verem. Hozzáöntöm a fehérjéhez a sárgáját, óvatosan összekeverem, fokozatosan h...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű