15 dkg liszt
12 dkg vaj
4 dkg étkezési keményítő
8 dkg porcukor
2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
fél teáskanál sütőpor
2 tojássárgája
A töltelékhez:
16 dkg tejcsokoládé
1 evőkanál tejszín
3 evőkanál cukor
A lisztet, a kakaót, a keményítőt és a sütőport egy tálba tesszük. A vajat, a tojások sárgáját és a cukrot is hozzáadjuk, meggyúrjuk a tésztát. Ha összeállt, fóliába csomagoljuk és egy órára hűtőbe tesszük. Kis golyókat formálunk a tésztából. Az ujjunkkal, vagy egy gyűszűvel kis lyukat vájunk minden süteménybe. A lapos oldalát cukorba mártjuk és sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, 180 fokos sütőben nagyjából 15 perc alatt megsütjük. Mikor elkészült, újra cukorba mártjuk, majd tálcára tesszük. A csokoládét a tejszínnel felolvasztjuk és a süteményben lévő lyukakba töltjük. Kihűtve kínáljuk.
A margarint jó habosra kikeverjük a porcukorral.Egyenként hozzákeverjük a tojás sárgákat,majd a vaníliacukrot.Végül belekeverjük a lisztet!Csillagcsöves nyomózsákkal halmokat nyomu...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
1. Egy nagy keverőtálban összekeverjük a vajat és a következő 5 hozzávalót. Belekeverjük a lisztet és a diót. 2. Egy 40 cm x 25 cm-es sütőtálba beleöntjük a masszát....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű