25 dkg liszt
20 dkg vaj
15 dkg cukor
1 tojás
fél teáskanál szódabikarbóna
1 teáskanál reszelt narancshéj
A töltelékhez:
15 dkg étcsokoládé
1,5 dl habtejszín
A csokoládémázhoz:
20 dkg étcsokoládé
1 teáskanál vaj
cukorgyöngy
A tészta alapanyagait tálba tesszük és összegyúrjuk. Mikor összeállt, fóliába csomagoljuk és másfél órára hűtőbe tesszük. Majd lisztezett felületen kinyújtjuk és karácsonyi kiszúrókkal kiszaggatjuk. Kibélelünk sütőpapírral egy tepsit, beletesszük a tésztákat és 180 fokos sütőben nagyjából 15 perc alatt megsütjük. A csokoládét felolvasztjuk, langyosra hűtjük és a tejszínnel felöntjük. Mixerrel átdolgozzuk. A kihűtött tésztákat összeragasztjuk a csokis habbal. A csokoládét a vajjal felolvasztjuk és a sütemények tetejére kenjük, a cukorgyöngyökkel díszítjük. Amikor a csokoládé rászáradt, fogyaszthatjuk is.
kerek tortaformában piskótát sütünk, majd hagyjuk a formában kihűlni. Én kibélelem az alját sütőpapírral, s kb. 180C-on kb. 25-35' percig sütöm gázsütőben. Amikor kihűlt megfordí...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összetevőket összegyúrjuk, 2 percet pihentetjük, majd formázzuk. Előmelegített sütőben 170 fokon 16 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
0,5 liter tej 20 dkg cukor 2 cs vaníliás pudingpor 0,5 liter tejföl (20 %-os) 1 cs vaníliás cukor
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű