50 dkg liszt
25 dkg margarin
1 csomag sütőpor
10 dkg porcukor
4 db tojássárgája
Töltelék:
25 dkg darált dió
25 dkg porcukor
1 db citrom héja
kevés rumaroma
4 db tojásfehérje
1 ek Extra Jam (lekvár)
A tetejére:
kb 5dkg dió amit gerezdekre török díszítéshez
A tészta hozzávalóit jól összegyúrjuk és kapunk egy linzer tésztát. Pihenni hagyjuk amíg a töltelék elkészül.
A tojások fehérjét kemény habbá verjük, majd fakanállal hozzáadjuk a többi hozzávalót, így egy ragadós masszát kapunk. A kosárka formákat zsírral, vagy vajjal kikenjük és a tésztát szép vékonyan belenyomkodjuk, egészen a pereméig. A formákat tepsibe tesszük, majd egy evőkanálnyi diós masszát keverünk bele. A tetejére díszítésnek egy darab diót teszünk.
Előmelegített sütőben kb 10-15 percig sütjük.
Vigyázzunk, hogy a kosarakat ne tegyük tele a diós masszával, mert a sütőportól meg fog dagadni a tészta. Még melegen szépen ki tudjuk venni a kosárkából a sütit, hagyjuk kihűlni és porcukorral meghintve tálaljuk.
Tipp:
Ugyanezt mákkal és más hozzávalókkal is készíthetjük, karácsonyra is finom és kiadós süti. Én dupla adagot szoktam készíteni, sokáig eláll. :)
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk. Nedves kézzel, oldalán, alján sütőpapírral bélelt 25 x 25 centis formába nyomkodjuk. 150 fokra előmelegített sütőben 8 perc alatt elősütjük. Ezal...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
8 tojásból piskótát készítünk. A tejszínt kemény habbá verjük, a kocsonyát felfőzzük majd lehűtjük. Az egészet gyengéden összekeverjük és a tésztára kenjük. Tetejére tortadara.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű