60 dkg liszt,
1 kávéskanál szódabikarbóna,
15 dkg cukor,
5 dkg margarin,
2 egész tojás,
1 vaníliáscukor,
4 evőkanál méz,
1,5 dl tej.
A fentieket összegyúrjuk és 4 lapot sütünk belőle (tepsi hátán).
Krém :
8 dkg lisztet 6 dl tejjel felfőzünk, kihűtjük.
30 dkg vajat (Ráma), 3 dkg kakaót
25 dkg porcukorral és egy rumaromával kikeverünk
(géppel gyorsabb!). Ha a főzött krém (tej + liszt) kihűlt,
a vajas krémmel összekeverjük. Ezzel a krémmel töltjük meg a lapokat.
Tetejére c s o k i m á z kerül.
Megjegyzés: mivel a tészta mézzel készül, célszerű csak másnap felszeletelni!
A kesudió aprítógépben összeaprítjuk. (egész finomra “daráltam”) A csokit felolvasztjuk egy evőkanálnyi kókuszolajjal, (mikróztam, pár másodperc elég neki, de figyelni kell, nehogy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojáshabot külön kell felverni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Langyosítsd meg a tejet, adj hozzá egy evőkanál cukrot, majd morzsold bele az élesztőt. Futtasd fel, tehát várj körülbelül tíz percig, amíg jól megemelkedik. Öntsd az élesztőt a só...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű