5 lap ostya
40 dkg porcukor
2 dl tej
40 dkg darált keksz
25 dkg margarin
10 dkg durvára vágott mogyoró
Elkészítés: A cukrot egy lábasban felolvasztjuk,hozzáöntjük a tejet,simára felfőzzük. Tűzről levéve bele keverjük a margarint,majd a keksszel és a mogyoróval összekeverjük. Én a mogyorót húsdarálón daráltam le. A lapokat megtöltjük,zsírpapírral vagy fóliával letakarjuk,egy nehezéket teszünk rá és egy éjszakán át nyomatjuk. Másnap szeleteljük. Nagyon finom nápolyi.
(Mogyoró nélkül is finom,helyette 2 ek. kakaóport és ízlés szerinti mennyiségű rumot keverünk bele.)
Az elkészítése nagyon egyszerű: 1. Reszeld le az almát! A levére is szükséged lesz, ki ne nyomkodd! 2. Keverd bele az összes hozzávalót a reszelt almába! 3. A tetejét is szórd m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet apróra tördeljük és elosztjuk 4-6 pohárban, attól függően mekkora adagokat szeretnénk készíteni. A vaníliás cukrot elkeverjük a langyos tejben és meglocsoljuk vele a poha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű