10 db tojás
60 dkg cukor
15 e.k. meleg víz
55 dkg liszt
1 cs. sütőpor
10 dkg tejcsoki
5-6 szem dió
Krém: 1/2 l tej
6 e.k. liszt
20 dkg porcukor
20 dkg margarin
1 citrom leve és reszelt héja
A tojások sárgáját a 30 dkg cukorral és a vízzel habosra keverjük. A lisztet és a sütőport hozzáadjuk, összekeverjük, majd sütjük. Ha kihűlt kettévágjuk.
A tojások fehérjét 30 dkg cukorral kemény habbá verjük hozzáadunk 20 dkg lisztet kevés sütőport 10 dkg tejcsokit és reszelünk bele 5-6 szem vágott diót, majd megsütjük.
Krém: A tejből, lisztből sűrű krémet főzünk. A margarint a porcukorral kikeverjük 1 citrom levét és héját adunk hozzá, majd egybekeverjük.
Összeállítása ahol a sárga tészta fele krém, erre fehér tészta krém, sárga tészta. Majd csokimáz a tetejére.
10 dkg. margarint 25 dkg. cukorral habosra kevertem majd beletettem 1/2 cs. vaníliáscukrot és egyenként kevertem hozzá 5 db tojás sárgáját. Ezután 15 dkg. apró kockákra vágott...
Elkészítési idő: 20 Nehézség: Könnyű
A vajat megolvasztjuk. A cukrot a liszttel elkeverjük és hozzá adjuk az olvasztott vajat. Jól gyúrható tésztát kapunk. Nejlon zacskóba hűtőbe tesszük 1 órára. A túrót a cukor...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást, cukrot, tejet, olajat összekeverni. Hozzáadni a lisztet, sütőport, reszelt citromhéjat, csokidarabokat. A tészta negyedébe kakaóport lehet keverni, így lesz márványos.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű