20 darabhoz:
- egy bögre liszt
- egy bögre tej
- 3 tojás
- 1-2 evőkanál cukor
- csipet só
- olaj a kisütéshez
A tejet felforraljuk a cukorral és a csipet sóval, majd hozzákeverjük (én turmixgéppel csináltam!) kisebb adagokban a lisztet, végül egyenként a tojásokat. Ezután az olajat felhevítjük. Csak közepes fokozaton, mert nem szabad hirtelen sülniük! Egy olajba mártott kanál segítségével gömböket csorgatunk bele a tésztából két kanál segítségével), majd aranybarnára sütjük őket. Többször fordítsuk át a fánkokat, már a sütés kezdetétől, mert ha hirtelen megsül az egyik felük, akkor nem akarnak majd a gombócok átfordulni. Vaníliás cukorral meghintve nagyon finom!
Először a krémet készítem el, mert annak hűlni kell. A lisztet simára keverem a tejjel, hozzáadom a kókuszreszelék felét és folytonos keveréssel sűrűre főzöm. Ha kihűlt, ízesítem a...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Közepes
A banánokat összetörjük és hozzá adjuk a kekszport és a cukrot. Alaposan összekeverjük és golyókat formázunk. Hűtőben pár órát pihentetjük. Aki szereti kókuszreszelékben vagy ka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összedolgozni és fél órát pihentetni. Kanállal szaggatni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű