25 dkg margarin
10 dkg cukor
4 tojás
25 dkg liszt
fél csomag sütőpor
2 evőkanál frissen facsart citromlé
25 dkg töltelék, amely tetszőleges arányban lehet darabolt aszalt sárgabarack, mazsola, csokidarabok, darabolt dió – a lényeg, hogy összesen 25 dkg legyen
A lisztet összekeverjük a sütőporral, majd elmorzsoljuk a margarinnal. A tojásokat habosra keverjük a cukorral, és jól összedolgozzuk a margarinos liszttel és a citromlével, végül belekeverjük a tölteléket. Sütőpapírral bélelt 30 cm-es formába töltjük és előmelegített sütőben 180°C-on megsütjük. Ha teljesen kihűlt, csokimázzal bevonjuk.
A dagasztógépbe tettem a lisztet,sót, cukrot, vajat, majd a joghurtot, tejet és rámorzsoltam az élesztőt. 10 percig dagasztottam. A tésztát gömbölyítettem és félbe vágtam. Az egyik...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Tegyünk egy bögre meleg tejbe 3 evőkanál lisztet, hagyjuk hűlni majd adjuk hozzá az élesztőt és egy teáskanál cukrot, keverjük össze és hagyjuk kelni meleg helyen amíg a duplájára...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű