5o dkg liszt
5 dkg élesztő
4 dl tej vagy víz
csipet só
2 evő kanál olaj
15 dkg trappista sajt
2cs tasakos szalámi ""
1 evőkanál cukros tejbe felfuttatjuk az élesztőt
a lisztbe beletesszük a 2 evő kanál étolajat és a felfuttatott élesztőt
ezeket össze gyúrjuk és két cipót csinálunk hagyjuk 1 és félórát
kelni hagyjuk. Kelés után az egyik cipót kör alakúra vékonyra sodorjuk
kőközepét megkeressük és képen láthatóan szeleteljük rá tesszük
a szalámit tetejére darabka trappista sajtot felcsavarjuk tetejét
lekenjük tojássárgájával és reszelünk rá sajtot ,,, de szezám maggal
is jó de ezt már én csináltam úgy is hogy szalámi helyet pizza
krémet kentem és párolt darált húst tettem rá és így tekertem fel
de ennek a kiflinek a neve.
A lisztbe beletesszük a sütőport, a cukrot, a sót, a lereszelt sajtot, a szezámmagot, és belereszeljük a hideg margarint, majd nagyjából összekeverjük és a végén apránként hozzáadj...
Elkészítési idő: 1óra30 perc Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a cukorral valamint a tejjel felfuttatjuk. Összegyúrjuk a tésztát, pihentetjük, közben a tepsit sütőpapírral béleljük, felverjük a tojást, lereszeljük a sajtot, a sütőt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű