- 35 dkg liszt,
- 20 dkg vaj,
- 10 dkg sajt,
- 1,5 dl tejföl,
- 1 ev. kömény,
- 1 db tojás,
- só,
A lisztet átszitálom egy tálba, amit összekeverek a sóval, majd a darabokra vágott hideg vajjal. Hozzáadok annyi tejfölt, amennyit felvesz és hozzákeverem a reszelt sajt felét.
Lisztezett deszkán összegyúrom és fél centi vastagra kinyújtom. Villával felvert tojással megkenem, megszórom a maradék reszelt sajttal és a köménymaggal.
Éles késsel hosszú csíkokat vágok, utána sütőpapírral bélelt tepsibe rakom és 180 fokos sütőben aranybarnára sütöm.
1. A tészta összetevőinek egyöntetű, jól kidolgozott tésztává dagasztása 2. A réteg képző háj összedolgozása a hozzá járó finomliszttel, majd lapos téglalap alakúvá formálása 3....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A csicsókát megfőzzük, ha megfőtt megtisztítjuk, pépesítjük, kissé hagyjuk hűlni. Az élesztőt megfuttatjuk. Amikor a csicsóka éppen langyos már, a többi összetevőve...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A vaj hűtő hideg legyen. Nem olvasztjuk meg, nem matatunk vele.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű