30dkg liszt,
15dkg cukor,
7dkg zsír,
3 egész tojás, fél sütőpor, fél szalalkáli,
1 vaníliás cukor három lapot sütni
töltelék :
1 ráma 25dkg cukor kikeverve
1 főzés nélküli vanília puding
2,5dl tej fél kg túró 1citrom héja
2vaníliás cukor
1 ráma
20dkg porcukor kikeverve
1 vanília puding megfőzve kihűtve bele keverni
a tetejét porcukroztam és 1csomag dr.Öetker cukormáz öntet puncsos
és azért csurgaton mert egyenletesen úgy se sikerül rá kenni
de szerintem szép és nagyon finom mind a két változat jó nagy adag lesz
a lapokat 180C sütőbe 12 perc én egyforma sütőpapírokat szabok
és azon nyújtom akkor gyorsan megy nem ragad
most ezt variáltam át úgy hogy a tésztába piros étel festéket raktam a
A kiflit felkarikázzuk. A tejet felforraljuk a cukorral, mézzel, vaníliával. Ezzel leforrázzuk a kiflit, majd rátesszük a vajat, végül pedig megszórjuk a mákkal.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
- A két tojást szét kell választani. A fehérjét kemény habbá kell verni robotgéppel. - A tojássárgáját habosra ki kell keverni a 20 dkg cukorral és a 2dl tejföllel, - Ehhez hozz...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
A keksz felét ledarálom, a másik felé durvára összetöröm. A tejet és a cukrot főni teszem, amikor felforrt, hozzáadom a kakaóport és a rum aromát. Félrehúzom a tűzről és beletesze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű