2,5 dl- is bögrével dolgozunk
Száraz hozzávalók:
1 bögre liszt
1 bögre darált dió
1 csomag sütőpor
1 csipet só
Nedves hozzávalók:
1 egész tojás
1 bögre cukor
1 bögre tej
Magozott meggy, ( rumos meggy), durvára vágott dió,
csoki darabkák. De tehetünk bele mandulát, mazsolát,
ami van otthon…
A tojást habverővel elkeverjük, hozzáadjuk a cukrot, tejet.
A lisztet elkeverjük a sütőporral, egy csipet sóval, és a
darált diót hozzáadjuk. A két keveréket összeöntjük,
elkeverjük, majd sütőpapírral bélelt, magas falú tepsibe
öntjük (tepsi méret: 33 x 20).
Teszünk a masszába magozott meggyet, diót, csoki darabkákat,
és előmelegített sütőben kb. 30-40 percig (tűpróba) sütjük.
Tetejét csoki mázzal vonjuk be, a csokit mikróban a vajjal
felolvasztjuk,
és a kész süteményre simítjuk. Lehet simán porcukorral is
meghinteni, vagy akár félbevágva, diókrémmel megtölteni,
ebben az esetben a tetejét is dió krémmel kenjük meg.
Ha simát akarunk, fordítsuk meg a tésztát, ott sima, és oda mehet a csokimáz.
- A cocomaszt, smeta fixet,xilitet - kemény krémmé mixereztem majd hozzá adtam az olvasztott csokit.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A margarínt a tojássárgájával kikeverem. A pudingot elkészítem, ha kihűlt akkor összekeverem. Ezután összeraktam a süteményt. Mézes lap-krém-piskóta-krém-mézes lap-vékony krém-...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Közepes
Három tálat előveszek. 1.tál: felverjük a tejszínt a habfixálóval és vanília cukorral. 2.tál: megcsináljuk a pudingot, de csak 3 dl tejjel. 3.tál: a Party vajkrémet 3 ek....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű