Hozzávalók az alaphoz:
25 dkg datolya (friss, cukor nélküli)
1 dl meleg víz
5 dkg őrölt mandula
5 dkg kókuszliszt
3 ek kakaópor
A kókuszos töltelékhez:
4 dl paleo tej (bármilyen, kókusz, mandula, totu...)
1 ek. szentjánoskenyérmag liszt (1 tk. konjac liszt is jó helyette)
12 dkg erythritol
5 dkg kókuszolaj
1 vaníliarúd magjai
15 dkg kókuszreszelék
A tetejére:
10 dkg étcsoki (tej-, cukor- és szójamentes)
1 ek. kókuszolaj
Az alaphoz a datolyát a vízzel turmixold le, édesítő nem kell hozzá. Ha nincs friss datolyád és aszaltat használsz, azt célszerű beáztatni és nem biztos, hogy ugyannyi száraz hozzávaló kell hozzá. A száraz hozzávalókat vegyítsd el, keverd el a datolyával és hagyd állni negyed órát. Vegyél elő egy kisebb tepsit vagy jénait (kb. 22x18), a masszát öntsd bele, majd nedves kézzel simítsd le és tedd hűtőbe. A tejet keverd csomómentesre a szentjánoskenyérmag liszttel, add hozzá az édesítőt és alacsony lángon kevergetve főzd sűrűre. Amikor kész, add hozzá a kókuszolajat, a vanília magokat és a kókuszreszeléket. Öntsd az alapra, simítsd el és tedd hűtőbe 1-2 órára. A csokit olvaszd fel a kókuszolajjal, vond be a kókuszkrém tetejét, hagyd megdermedni, majd vágd szeletekre vagy kockákra, recés késsel törés nélkül tudtam vágni a csokit. Igazán kiadós és nagyon finom édesség, a családom szerint is.
A tejszínport felverem a tejjel, majd a babapiskótán kívül mindent összedolgozok. Ez lesz a krém. Egy tál aljára kirakom sorba a babapiskótát és rákenek egy réteg krémet, majd me...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű
1. A hozzávalókat összegyúrjuk. 2. A masszát a formába terítjük, egyenletesre nyomkodjuk, hogy sima legyen a teteje. 3. Vízgőz fölött a csokoládét felolvasztjuk az olajjal, majd...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű