20 dkg főtt sárgarépa pürésítve
15 dkg étcsoki (legalább 70 %, tej és cukormentes )
10 dkg kókuszolaj olvasztva
1 tk. vanília esszencia
4 tojás szétválasztva
5 dkg erythritol
5 dkg darált mandula
A sárgarépát apróra vágtam, megfőztem, majd még melegen pürésítettem, botmixerrel a legegyszerűbb. A tojássárgákat habosra kevertem az édesítővel 3-4 percig, közben a csokit a kókuszolajjal vízgőz felett felovasztottam, majd hagytam hűlni. A kihűlt olvasztott csokit a felvert tojássárgához kevertem, majd a répapürét is, a vanília esszenciát és a darált mandulát. A tojásfehérjéket kemény habbá vertem, majd ezt óvatosan beleforgattam a masszába. Egy 23 cm-es formát kikentem kókuszolajjal, beleöntöttem a masszát és 180 fokos sütőben kb. 30-35 percig sütöttem. A torta közepe ilyenkor még kicsit sületlennek látszik, de ilyennek kell lennie. Kihűlve szervíroztam, felvert kókuszkrémmel, de bogyós gyümölcsökkel, lekvárral vagy magában is finom.
a tejbe feloldjuk a cukrot, majd minden hozzávalót összekeverünk. a tetejére felolvasztjuk olajban a csokit és ráöntjük.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összekeverjük, majd meleg helyen, kb. 30 perc alatt megkelesztjük. A sütőlapot kikenjük olajjal. A megkelt tésztát lisztezett deszkára tesszük majd 8 egyforma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű