25 dkg porcukor
10 dkg magas kakaótartalmú csokoládé lereszelve
10 ek vaj
7 dkg finomliszt
5 dkg + 2 ek kakaópor a tetejére (nem cukrozott)
2 tojás
1 csipet só
1 rúd vanília (esetleg vanília aroma)
A sütőt melegítsük elő 180 fokra. Gőz fölött keverjük el egy üstben a cukrot, a kakaóport, a sót és a vajat addig, amíg a vaj szépen megolvad, és lágy, meleg masszát kapunk. Ha ez megvan, vegyük el a gőz fölül.
A vaníliát kaparjuk bele, majd üssük bele a két tojást, és gyors keverésekkel dolgozzuk el. Szintén gyors mozdulatokkal jöhet a liszt is, majd a reszelt csokoládé.
Homogén masszává keverjük az egészet, majd egy inkább kisebb, magas falú tepsit béleljünk ki sütőpapírral, és öntsük bele a masszát.
Kb. 20-25 perc alatt kész.
Ha nincs kis tepsi, akkor kisebb szögletes jénai tál is jó hozzá.
Szeletelés előtt hagyjuk hűlni.
Fagylalttal, különböző öntetekkel nagyon finom!
A kész tészta teteje szeleteléskor repedezik, belül pedig kicsit ragacsos.
A tészta tetszés szerint dúsítható magokkal, cukorkával, stb.
A tésztát úgy készítjük, mint a piskótát. 24 × 34 cm-es tepsiben sütjük, majd hagyjuk teljesen kihűlni. A krémhez a pudingot a tejben megfőzünk, ha kihűlt, összekeverjük a habosra...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
1.Vízgőz fölött először a kókuszolajat olvasztom meg 2. azután gyors mozdulatokkal a poreritritet, majd a kakaót adom hozzá. 3. Szilikonformákba osztom, a tetejére bármilyen magot...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű
A cukkinit megpucoljuk, kis lyukú reszelőn lereszeljük és jól kinyomkodjuk. Hozzáadjuk a tojást, egy csipet sót és annyi lisztet, amennyivel jól gyúrható tésztát kapunk. Egyenlő r...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű