5 dkg holland kakaópor
25 dkg porcukor
2 dl víz
25 dkg háztartási keksz
25 dkg darált háztartási keksz
fél dl rum, vagy rumaroma ízlés szerint (én utóbbival készítettem és nem sajnáltam belőle:-)
25 dkg Rama
A kekszet kisebb darabokra törjük, lehet húsklopfolóval is valamilyen vászontasakban. A vizet egy lábasba öntjük, a porcukrot, a kakaót és a Ramát hozzáadjuk, és 5 percig főzzük. Ezután lehúzzuk a tűzről, hozzáadjuk a rumot vagy az aromát, és a kétféle kekszet belekeverjük. Egy őzgerincformát folpackkal kibélelünk, majd a kekszes masszát elsimítjuk benne. Amikor kihűlt, legalább 2-3 órára betesszük a hűtőszekrénybe, hogy megdermedjen. Tálaláskor kiborítjuk, a folpackot lehúzzuk róla, majd a keksztekercset kisujjnyi vastagon fölszeleteljük.
Szétválasztjuk a sárgáját, és a fehérjét. Egy edényben az egyik liter tejet fel tesszük forrni beleteszünk 4 kanál cukrot. A másik edényben felverjük a tojások fehérjét 4 e.k cu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, cukrot, tojást, olajat, kakaót, szódabikarbónát, és a tejet egy tálba csomómentesre keverem. Egy másik tálba a túrót, a citrom levet, a cukrot, , tojást. Ezt is jól...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Összekeverni /galuska sűrű/ legyen. Kanállal olajba szaggatni, olajba..
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz