30 dkg finomliszt
25 dkg margarin
2 teáskanál só
1.5 dl tejföl
1 db tojás (a tetejére)
5 dkg sajt (reszelt)
A lisztet összegyúrjuk a margarinnal, sóval és annyi tejföllel, amennyit felvesz.
Kinyújtjuk kb. ujjnyi vastagra, megkenjük a sózott felvert tojással, megszórjuk reszelt sajttal.
Éles késsel, pizzavágóval vagy derelyevágóval hosszúkás rudakra vágjuk.
Sütőpapírral bélelt tepsire rakjuk, és előmelegített sütőben aranybarnára sütjük.
sütési hőfok: 200°C
Tepsis: Az egészet összekeverjük és kizsírozott vagy zsírpapírral kibélelt tepsibe öntjük gyümölccsel,dió,mandula,mazsola,lekvár,kakaó,mák,kókusszal ízesíthetjük.Kockára szeletele...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A babapiskótákat nagyobb darabokra törjük és ráöntjük a kávét, majd félretesszük. A pudingot a cukorral és a tejjel elkeverjük, megfőzzük és kihűtjük. Időközben a mascarponét a cuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű