50 dkg liszt,
1 sütőpor,
csipet só,
20 dkg zsír,
3 tojás sárgája,
1 kis pohár tejföl,
1 van. cukor,
10 dkg cukor.
TÖLTELÉK:
1,6 kg alma (egészben mérve)
ízlés szerint fahéj,
15 dkg durvára darált dió,
16 dkg cukor.
Tetejére
1 egész tojás
5 dkg durvára darált dió
Az almát lereszelem, összekeverem a cukorral, és állni hagyom fél órát. Kinyomkodom a levét nagyjából, belekeverem a fahéjat, és a diót.
A tészta hozzávalóit összegyúrom, fél órát hűtőben fóliába csomagolva pihentetem.
A tésztát kettéveszem. Kinyújtom tepsi méretűre, és sütőpapírral bélelt tepsibe rakom a nyújtófa segítségével.
Rákanalazom egyenletesen a tölteléket, kicsit meglapogatom, majd a másik lappal befedem.
Felvert egész tojással lekenem, villával megszurkálom, megszórom 3-4 dkg dióval majd sütőben, 180°-on, 35-40 perc alatt készre sütöm.
Ha mazsolát is teszünk a töltelékbe, a mazsolát beáztatjuk, lecsepegtetjük.
A piskótához 1.A tojások szétválasztásával kezdjük. A sárgáját és a cukrot habosra keverjük, majd folyamatos keverés mellett, kanalanként hozzáadjuk a vizet, és fehéredésig, 10-15...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Közepes
1. A vizet, tojást, tejet, cukrot és a sót keverje össze. 2. A lisztet szitálja a tálba, és a közepébe öntse bele a vizes keveréket. Keverje össze, majd tegye hozzá a vajat. 3. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű