150 g sózott vaj
100 g fekete csokoládé
200 g sűrített tej
30 g mogyoró
A vajat és a csokoládét vízfürdőn olvaszd fel, nagyon sima krémet kell kapni. Mialatt olvad a csoki, késes aprítóban pörgesd meg a mogyorót.
A felolvadt csokoládés masszát tedd a robotgép keverő táljába és add hozzá az őrölt mogyorót. Pörgesd kb.1 percig, közben állandó keverés mellett apránként add hozzá a kondenzált tejet. Jól zárható széles szájú üvegben tárold. Szobahőmérsékleten tárolva lágy marad a krém.
Amennyiben szilárd textúrát szeretnél, tedd frigóba.
Frigóban több héten keresztül tárolható.
a fehérjét két kanál cukorral kemény habbá verjük, a sárgáját a vajjal és a többi cukorral habosra verjük, belekeverjük a lisztet , sütőport majd óvatosan beleforgatjuk a fehérjét....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Száraz összetevőket egy tálba mérem, majd hozzáadjuk a tojásokat és a mikróban megolvasztott margarint. Az egészet kézzel összegyúrjuk. Vizes kézzel a kakaós tésztából gombócokat f...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű