♥TÉSZTA:
8 tojás szétválasztva
18 dkg porcukor (nyírfacukorral készítve paleo)
18 dkg darált dió
1 cs. sütőpor
3 tk. holland kakaópor (jó minőségűt használjatok!)
♥MÁZ::
12 dkg vaj (vagy margarin),
15 dkg cukor,
3 ek. holland kakaópor
A tojásfehérjét robotgéppel kemény habbá verjük (egy csipet sót is tegyünk bele!). Utána a sárgáját és a porcukrot is fehéredésig verjük, majd mehet bele a sütőporral és a kakaóporral elkevert darált dió. A tojásfehérje habot 3 adagban adom hozzá: az első két adagot simán még a robotgéppel keverem hozzá (legkisebb fokozaton), az utolsó harmadot már csak egy spatulával kézzel forgatom hozzá, nehogy összetörjön a hab. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük és légkeveréses sütőben 170 fokon kb fél óra alatt (tűpróbáig) készre sütjük. Még melegen kiborítjuk és lehúzzuk róla a sütőpapírt, majd egy másik deszka segítségével visszafordítjuk. Amíg hűl egy picit, elkészítjük a mázat. A vajat felolvasztjuk és belekeverjük a cukrot, ha beleolvadt, akkor már nem melegítjük tovább, kézi habverővel csomómentesre keverjük a kakaóporral, majd a süti tetejére öntjük, szépen elterül, vagy egy spatula segítségével szétkenjük. Egy óra alatt megszilárdul és akkor gyönyörűen szeletelhető
Elkészítés: Először egy tepsit kibélelünk ostyalappal. A Rámát felolvasztjuk, a zselatint a vízzel elkeverjük. A cukrot és a kakaót összekeverjük a margarinnal és a zselatinnal ö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az elkészítése nagyon egyszerű: 1. Reszeld le az almát! A levére is szükséged lesz, ki ne nyomkodd! 2. Keverd bele az összes hozzávalót a reszelt almába! 3. A tetejét is szórd m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összetevőket összedolgozom. A tésztát kör alakúra nyújtom, cikkelyekre vágom majd megtöltöm és feltekerem. 190 fokon 20 percig sütöttem.
Elkészítési idő: Gyors Nehézség: Könnyű