300 g darált mandula (héjas)
100 g porcukor
50 g liszt
2 teáskanál fahéj
2 tojásfehérje
a glazúrhoz:
1 tojásfehérje
85 g porcukor
A csillagokhoz gyúrjuk össze a hozzávalókat és tegyük a hűtőbe 1-2 órára. Ezután két fólia között nyújtsuk ki és szaggassunk ki csillagokat.
A glazúrhoz verjük fel egy csipet sóval a tojásfehérjét, majd adjuk hozzá kis adagokban a porcukrot és verjük fényes habbá. Kenjük meg a kiszaggatott csillagokat a glazúrra és süssük 170°C-os sütőben, alul-felül sütés NEM LÉGKEVERÉSSEL! (különben megbarnulhat a glazúr, és a süti még meg sem sült) kb. 10-12 percig.
1. A lisztet, a porcukrot, a fűszert és a szódabikarbónát egy nagy tálban összekeverjük. 2. Ezután hozzáadjuk az enyhén megolvasztott margarint. Nálam ez úgy nézett ki, hogy mikró...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a hideg alapanyagokat összegyúrom. Fél centisre nyújtom, köröket szúrok ki belőle, és kosárkaformába nyomkodom. Mindegyikbe 1 tk lekvárt teszek. A tojásfehérjét a cu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű