42 dkg liszt (fele lehet rétesliszt)
3 ek olívaolaj
2 dkg élesztő
1,2 dkg só
2,8 dl langyos víz
1 kk cukor
Kevés langyos, cukros vízben megkelesztjük az élesztőt, majd a hozzávalókból tésztát dagasztunk.Olajozott tálkába tesszük, és duplájára kelesztjük. Ha megkelt, egy sütőpapírral bélelt 35x30-as tepsi közepére borítjuk a tésztánkat, és a kezünkkel eligazítjuk. Finoman szétnyomkodjuk, és az ujjainkkal mélyedéseket teszünk bele.
Pici olívaolajjal meglocsoljuk, és 220°-on alul-felül sütéssel megsütjük.Ha kész, ízlés szerint megsózzuk a tetejét. Aki szereti, pár csepp olajat cseppenthet rá ilyenkor is.
http://amiakonyhambolkikerul-hu.webnode.hu/news/csokis-vanilias-csigak/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A száraz alapanyagokat egy tálba tesszük összekeverjük, majd a többi alapanyagot is hozzáadjuk, a tejet csak lassan öntjük bele és robotgéppel összedolgozzuk. A tészta ne legyen fo...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Élesztő fut. Többivel dagaszt. Szinte kezelhetetlen lágy tészta, alaposan lisztezett deszkán rögtön 10 fele osztani, zsemlét formázni, folyamatosan lisztezni kell a kezet, hog...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű