1 l vörösbor
8 egész szerecsendió
3 fahéjrúd
1 teáskanál egész kardamommmag
2 evőkanál kristálycukor
♥ TÁLALÁSHOZ:
mazsola
mandulaforgács
kiskanál
A vörösbort edénybe tesszük, beleszórjuk a cukrot és a fűszereket. Felmelegítjük 75 fokra és beleteszünk egy konyhai hőmérőt.
15 percig melegítjük, de ne legyen magasabb a bor hőmérséklete, mint 78 fok, mert az alkohol párologni kezd és veszít az ital az aromájából! Leszűrjük a fűszereket és az italt kis csészékbe töltjük.
Megszórjuk mazsolával és mandulaforgáccsal, kiskanál kíséretében kínáljuk.
♥ Több, mint 100 éve készítik a hideg őszi-téli időben ezt a finom itókát Észak-Európában, és isszák a nap szinte bármely szakában. Elkészítése hasonlít a mi forralt borunkéhoz, ezt azonban forralni nem szabad, nehogy veszítsen az alkoholtartalomból... Újabban már erősebbre főzik, nem vizezik, finomabb is így. Bármilyen vörösbor jó hozzá, de minél minőségibb, annál jobb lesz a végeredmény.
Tisztítsuk meg a hozzávalókat. Tegyük egy centrifugába. Frissen fogyasszuk, hogy ne veszítsen a C-vitamin tartalmából.
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű
Idén azt tervezem, hogy aszalt gyümölcsöt is teszek bele, meggyet, ananászt, vagy narancsot. A keveréket egy állandó hőmérsékletű helyre kell állítani. Jól fedjétek le és egy ak...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vizet pálinkával felmelegítjük. Elkeverjük benne a cukrot, vaníliás cukrot és az aromát. Ha lehül üvegbe/üvegekbe töltjük és hűtve fogyasztjuk.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű