♥ GYÜMÖLCSÖS:
25 dkg cukor
2 dl víz
1 dl intenzív színű és ízű gyümölcsszörp
1 kávéskanál citromlé
2,5 dkg porított gyümölcspektin
♥ KÓKUSZOS:
25 dkg cukor
2 dl víz
1 dl kókusztej
néhány csepp citromlé
2,5 dkg porított gyümölcspektin
♥ BEVONÁS:
apró szemű kristálycukor (elhagyható)
A formákat folpackkal béleljük úgy, hogy a fólia széle túlnyúljon a forma oldalán.
A pektinnel vegyített cukrot elkeverjük a vízzel. Hozzáadjuk a citromlevet és a szörpöt vagy a kókusztejet, majd lassú tűzön, állandóan kevergetve felforraljuk. A forrástól számítva még öt-hat percig főzzük.
Időnként megkeverve néhány percig hűtjük, majd a formákba öntjük és állni hagyjuk, amíg a zselé meg nem dermed. Ezután cukorral megszórt vágólapra borítjuk és kisebb darabokra vágjuk. A darabkákat cukorban meghempergetjük.
♥ A recept zselésítőként pektint tartalmaz,bioboltokban por formájában kapható.
♥ a gumicukrot bonbonformában vagy jégkockaformában is megszilárdíthatjuk
♥ Karácsonyra szaloncukrot is készíthetünk belőle, ha vékonyan bevonjuk olvasztott csokoládéval.
Szeleteljük fel a csirkemellet apró darabokra, zúzzuk össze a fokhagymát majd keverjük össze a húst a szárított zselatinnal, a fokhagymával és a fűszerekekel. Tegyük a húst egy süt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent a turmixba, ízlés szerint még füszerezni... és kész
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű