♥ TÉSZTA:
5 tojás
20 dkg liszt
10 evőkanál cukor
1 tasak sütőpor
3 evőkanál cukrozatlan kakaópor
2 dl tej
5 evőkanál olaj
♥ KRÉM:
5 dl habtejszín
2 evőkanál porcukor
2 kis tasak zselatin
6 dkg mazsola
2 barack (befőtt)
♥ TETEJÉRE:
16 dkg tejcsokoládé
1 teáskanál vaj
A tojások fehérjéből kemény habot verünk. A tojássárgáját kikavarjuk a cukorral, kakaóval, majd hozzáadjuk a lisztet, a sütőport, a tejet és az olajat, beleforgatjuk a habot. Papírral bélelt formába, vagy tepsibe öntjük a tésztát és 180 fokos sütőben nagyjából 30 perc alatt megsütjük. Megcsináljuk a krémet: a habot felverjük, hozzáadjuk a porcukrot. A zselatint az előírás szerint kevés vízben feloldjuk és a habhoz adjuk, közben robotgéppel kavargatjuk. A mazsolát és a lecsöpögtetett barackdarabokat apróra vágjuk és a habhoz adjuk. A kihűtött tésztát kettőbe vágjuk. A krém felét az egyik lapra kenjük, a másik felét a másikra. A csokoládét a vajjal felolvasztjuk és mikor már éppen csak langyos, a hab tetejére kenjük. Amikor a csokoládé megszárad, szeletelhetjük.
A tojásfehérjéből habot verünk, majd hozzáadjuk a tojássárgákat, cukrot és a lisztet, plusz egy csomag sütőport. 3 részre osztjuk, az első lesz a sárga piskótalap, majd a másodikba...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
csak úgy érzéssel mindenből. Kb.2,5L tejből főztem tejberizst...cukorral és pici sóval. Míg hűlt picit, 8tojást kettéválasztottam. A fehérjét habbá vertem csipet sóval, 2 kanál cuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű