500g liszt
300 g vaj
250 g cukor
20 g tojássárga (1 tojás)
50 g tojás(1 egész tojás)
1 cs. vaníliás cukor
1 cs sütőpor
Kapcsold be a sütőt 180°-ra.
Keverd össze a cukrot, vaníliás cukrot és a vajat, majd add hozzá a tojássárgát és az egész tojást. Addig keverd, míg homogén masszát kapsz. Keverd hozzá a liszttel elkevert sütőport is.
Jó alapopsan dolgozd el majd nyújtsd kikb 3 mm vastagra.
Szaggasd ki a süteményeket, majd tedd őket sütőpapírral bélelt tepsire, és kb 20 perc alatt süsd meg.
Hagyd a süteményeket kihűlni, majd ízlésed szerint szórd be porcukorral, vagy díszítsd cukormázzal.
Az összes hozzávalót egy tálba rakom és meg gyúrom tésztának. Eléggé lágy tésztát kapunk. Én el osztottam 4 fele, bele raktam zacskókba és kb 2-3 órára hűtőbe raktam össze érni. Ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A konyhakész pisztrángokat kívül-belül ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, majd alaposan csepegtessük meg a citromlével. Ezután tegyünk a hasüregbe ízlés szerint friss kakukkfűágat...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű
Összedolgozzuk a hozzávalókat, majd a végén a 6 tojás fehérjének habját keverjük bele. Vizes kézzel forrásban lévő, vegetás vízben főzzük meg.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes