2+2 tojásfehérje
só
300 g őrölt mandula vagy dió
2-3 púpozott teáskanál fahéj
200 g + 100 g porcukor
(a cukor csak nyírfacukorral váltható ki ebben az esetben, mert a tészta nem áll össze folyékony édesítőszerrel)
2 tojásfehérjét kezdjünk el felverni egy csipet sóval. A hab legyen egészen kemény. Csak ezután adjuk hozzá az őrölt mandulát és fahéjat. Ennél a fázisnál már ne használjunk habverőt. Kezünk melegétől jól formálható lesz a tészta. A porcukrot (200 g) csak utoljára keverjük hozzá. A tésztát gyúrjuk cipó alakúra és fóliába csomagolva hagyjuk állni 30 percet hűtőszekrényben.
A tésztát pihentetés után fél cm vastagságúra nyújtsuk ki porcukorral megszórt deszkán, majd szúrjunk ki körülbelül 40 darab csillagot. A csillagokat sütőpapírra helyezve tegyük tepsire vagy tálcára pihenni.
Aki szeretné a csillagokat szalaggal díszíteni és átfűzni a csillagokon, még most lyukassza ki a tésztát. Később erre nem lesz lehetőség.
Most következik a díszítés fázisa tojásfehérje habbal. Két tojásfehérjét kezdjünk el habverővel és 100 g porcukorral kemény és sűrű krémmé keverni. Ecset vagy kiskanál segítségével kenjük meg közepesen vastagon a csillagok tetejét.
A cukros tojásfehérje habot még mindig tovább díszíthetjük és a süteményt ízesíthetjük például lekvárral, aszalt gyümölccsel. Kisebb méretű süti kiszúróval, mint maga a csillag, a lekvárt formázhatjuk.
Fent leírt fűszerek kiválthatók egy nagy evőkanálnyi mézeskalács fűszerkeverékkel, de én jobban szeretem saját ízlés szerint összekeverni a fűszereket. A tejet és a mézet egy kis...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tojássárgákat a porcukorral és a langyos vízzel habosra kikeverjük. Hozzáadjuk a lisztet, a kakaót, a sütőport, majd a keményre habbá vert tojásfehérjét. Ebből a masszából té...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű