Családireceptkönyv.hu

Karácsonyra ♥ Zongorabillentyü


Írta:

Nehézség: Közepes
print

Hozzávalók:


♥ TÉSZTA
25 dkg darált dió
25 dkg porcukor
1 db tojássárgája
1 csomag vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
♥ TOJÁSHAB:
2 db tojásfehérje (nagy)
25 dkg porcukor
1 evőkanál étkezési keményítő (el is hagyható)
1/2 teáskanál ecet (10%-os)

Elkészítés:


A darált diót összekeverjük a porcukorral, a vaníliás cukorral, az őrölt fahéjjal, és a reszelt citromhéjjal, majd hozzáadjuk a villával felvert tojást és gyors mozdulatokkal összegyúrjuk. (Közben, ha nagyon ragadna a kezünkhöz, akkor szórjuk meg kevés liszttel, és úgy gyúrjuk tovább.)
Ezután liszttel alaposan megszórt felületen kb. fél centi vastagságúra kinyújtjuk (jól lisztezzük meg a felületet, mert különben nyújtás közben leragad, és nehezen tudjuk majd felszedni), majd megkenjük a tojáshabbal.
A tojáshabhoz egy keverőtálba tálba tesszük a porcukrot, hozzáadjuk a tojásfehérjét, és jó habosra keverjük. Ezután állandó keverés mellett, hozzáadjuk először az ecetet, majd az étkezési keményítőt, és további 1-2 percig keverjük, hogy jó kemény habot kapjunk. (Legyünk kitartóak, mert jó néhány percig kell keverni, hogy kellően sűrű habot kapjunk.)
A habot az előzőleg vékonyra nyújtott diós tészta tetejére egyenletesen rákenjük, majd éles késsel vagy derelyevágóval ízlés szerint felszeleteljük.
Ezután egy késsel óvatosan alányúlva, a rudakat egy sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük - egymástól kicsit távolabb.Előmelegített sütőbe tesszük, majd alacsony hőmérsékleten szárítjuk (nem sütjük!) kb. 20-25 percig. (Én légkeverésnél 90 fokon, 20 percig szárítottam.)
Ezután a sütőből kivesszük, és pár percig a tepsin hagyjuk hűlni, majd rácsra helyezzük és egészen kihűtjük. Pár perc után, késsel alányúlva, óvatosan leválasztjuk a sütőpapírról.
A teljesen kihűlt süteményt fogyaszthatjuk azonnal, de száraz, hűvös helyen hosszabb ideig eltartható .

Karácsonyra ♥ Zongorabillentyü

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Ünnepi ételek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: Domonkos
Flódni
Flódni

A tésztához összemorzsoljuk a lisztet és a vajat. A fehérbort / tejet meglangyosítjuk, hozzáadunk 1 kk cukrot és belemorszoljuk az élesztőt, majd felfuttajuk. Belekeverünk 2 tojá...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Aszalt szilvás-karamellás pulyka
Aszalt szilvás-karamellás pulyka

A pulykamellet és a füstött sajtot felszeleteljük. Sóval, borssal, pici fahéjjal beszórjuk. Teflon serpenyőben kevés olajat és az 1 dl fehérbort felforrósítjuk, és a húszeleteket...

Elkészítési idő: 30 perc
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Élesztőmentes bejgli
Élesztőmentes bejgli

A lisztet keverd össze a sütőporral, majd add hozzá a vajat/kókuszzsírt és morzsold el benne. Ezután jöhet bele a tojássárgája, az édesítő, só, citrom héja és a tejföl. Alaposan gy...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk