1 doboz még nem érett kiwi (kb 60 dkg)
250 g cukor
300 ml víz
4-5 szelet friss gyömbér
10-12 borókabogyó
1 citrom leve és héja
A citromot krumplihámozóval meghámozzuk, a sárga héját apró csíkokra vágjuk, a gyömbér szeleteket szintén. A cukrot vízben feloldjuk, hozzáadjuk a szeletekre vágott gyömbért, a borókabogyókat és a citrom héját majd felfőzzük és lassú tűzön 5-10 percig rotyogtatjuk, hogy a fűszerek aromája átjárja a szirupot. Közben a kemény húsú kiwit meghámozzuk, szeletekre vágjuk,hozzáadjuk a sziruphoz és pár percig pároljuk. A kiwiszeleteket sterilizált befőttesüvegbe áttesszük, majd felöntjük a fűszeres lével. Leheletnyi NátriumBenzoátot hintünk a lére, majd befőző fóliával befedük és jó erősen rácsavarjuk a lapkát. Dunsztoljuk.Egy nagyobb fedhető edénybe konyharuhát fektetünk, beleállítjuk a befőttes üvegeket, majd az üvegek 3/4 részéig megtöltjük vízzel. Melegítjük a vizet, megvárjuk amíg az üvegek belsejében a folyadék gyöngyözni kezd. Ezen a hőmérsékleten tartjuk 15 percen át, majd elzárjuk a gázt, a befedett edényeket betakargatjuk és így hagyjuk kihűlni.
A sütőtököt vágjuk kockákra, ha főzzük,de lehet hagyományos módon megsütni is A narancsokat nagyon vékonyán hámozzuk meg, lehetőleg egyáltal ne maradjon rajta fehér rész. A héju...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A gyümölcsöt jól megmossuk és a két végét levágjuk. Fazékba tesszük, hogy a víz jól ellepje, éjjelre beáztatjuk,majd másnap feltesszük főni, állandóan kevergetve puhára főzzük(1- m...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz