50 dkg finomliszt
20 dkg cukor
23 dkg sertészsír
4 db tojás
1 csipet só
1 csipet szódabikarbóna
4 ek cukrozatlan kakaópor
1 citrom reszelt héja
15 dkg lekvár
Összegyúrjuk a lisztet, cukrot, zsírt, tojásokat, sót és a szódabikabónát. (Én robotgéppel gyúrtam össze.)
A meggyúrt tésztát kettő részre osztjuk. Az egyik részbe belekeverjük a citromhéjat, a másikba a kakaót. Kb. fél órára érdemes fóliába csomagolva hűtőbe tenni.
Kibélelünk 2-3 tepsit sütőpapírral, és a sütőt előmelegítjük.
Enyhén lisztezett felületen egyenként kinyújtjuk a tésztákat vékonyra, de ne túlságosan.
Tetszőleges formával kiszaggatjuk a tésztát, és betesszük a tepsibe. Kb. egyenlő mennyiségű fehér és barna tésztánk legyen.
Betesszük a tepsit a sütőbe, és megsütjük. Akkor jó, ha az alja enyhén barna.
Kihűlés után lekvárral összeragasztani egy fehér és egy barna formát. (Én vegyesen használtam a lekvárokat: narancs, feketeribizli és sárgabarack.)
sütési hőfok: 180°C
sütési mód: alul-felül sütés
A vajat elmorzsoljuk a liszttel, majd gyorsan beledolgozzuk a többi hozzávalót. A kész tésztát fóliába csomagoljuk, és betesszük a hűtőbe 30-60 percre. A szilvát kimagozzuk, és...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
2 egész tojást elkeverünk 2 evőkanál liszttel, 1 evőkanál kakaóval, 3 evőkanál cukorral, felöntjük 2 dl egy darabka vaníliával felfőzött tejjel, és állandó keverés mellet...
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Könnyű