500 ml habtejszín (cukormentes)
1 evőkanál frissen facsart citromlé
A tejszínt gyöngyözésig, azaz kb. 82-83ºC-ig melegítjük. Ha nincs hőmérőnk, ránézésre is megállapítható a gyöngyözés. Ekkor hozzáadjuk a frissen facsart citromlevet, majd 5 percet főzzük ugyanezen hőfokon. Ha kihűlt, textillel kibélelt szűrőbe tegyük, hogy a savó kicsepegjen belőle. Tegyük minimum 8 órára a hűtőbe és legalább egyszer keverjük meg. Az elkészült mascarpone 2 hétig is eláll jól zárt üvegben.
Előkészületek, ha nem tudtunk szeletelt mandulát vásárolni: Ha csak friss, héjas mandulát tudtunk vásárolna, akkor azt blansírozni kell. Erre nemcsak azért van szükség, hogy a héj...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Az élesztőt a cukorral felfuttatom.A többi hozzávalókat tálba rakom a felfuttatót élesztővel lágyabb tésztát dagasztunk.Letakarva meleg helyen kelesztjük.Vagy csinálhatjuk kenyér...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A banánokat feldarabolva beteszzük a fagyasztóba 1-2 órára. Amikor félig megfagytak botmixerrel pürésítjük. Gyümölcsdrabokkal, tejszínhabbal tálaljuk.
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű