60 dkg gomba
1 fej vöröshagyma
50 dkg csirkemell
3 evőkanál mustár
csipet tárkony
1 evőkanál liszt
1 pohár tejföl
2 dl olaj
apróra vágott petrezselyem
só
bors
A gombát felszeleteljük. Az olaj felén megpirítjuk, először 3-4 percig fedő alatt puhítjuk (időnként megkeverjük), majd a fedőt levéve rendszeres keverés mellett pirosra sütjük és félretesszük.
A vöröshagymát megpucoljuk, apró darabokra vágjuk. Egy másik serpenyőben az olaj másik felén aranybarnára sütjük, és hozzáadjuk a kockára vágott csirkemellet. Gyakori kevergetés mellett fedő alatt megpuhítjuk a húst, hozzákeverjük a mustárt, a tárkonyt, a petrezselymet, a sót, a borsot, a megpirított gombát, és az egészet összefőzzük (ha szükséges, kicsi vizet tehetünk alá). Egy kis edényben a tejfölös-lisztes habarást elkészítjük, és hozzákeverjük, besűrítjük vele az egészet.
A csirkemellből kevés lével paprikás csirkét készítünk. Eközben a másik lábasban karikára vágott sárgarépát, zöldborsót, karalábét, fehérrépát, vagy más tetszés szerinti zöldségeke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️A pác hozzávalóit keverjük össze alaposan egy zárható edényben. ◾️A húst szeleteljük fel, majd sózzuk és borsozzuk. ◾️Forgassuk bele a hússzeleteket a pácba, zárjuk le az edény...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű