40 dkg liszt,
6 evőkanál tejföl,
20-25 dkg sajt reszelve,
30 dkg margarin vagy vaj,
1 ek só
A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, a sajt felét a tésztába tesszük, a sóval és a tejföllel összedolgozzuk. Előfordulhat, hogy 1 ek-lal több tejföl kell bele. Azonnal kinyújtjuk kb 1,5 cm vastagra, megkenjük tojássárgájával és a reszelt sajttal jó bőven megszórjuk.
Derelyevágóval kb. 1.5 cm széles, 7-8 cm hosszú csíkokra vágjuk és mehet is a sütőbe. 180 fokon sütjük kb.15-20 percig.
♥ A tészta minél vastagabb annál finomabb, nehogy vékonyra nyújtsd!
♥ Mindig felesben füstölt sajttal készítem, de csak a tésztába tegyétek, mert a tetején megég a füstölt sajt.
A leveles tésztát 3-4 mm vastagra kinyújtom és pogácsa szaggatóval kiszaggatom. Minden második korong közepét egy kisebb formával kilyukasztom. A sütőt 240 C fokra előmelegítem....
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
A lisztben elmorzsoljuk az élesztőt, belekeverjük a sót és cukrot, majd hozzáadjuk az olajat és a tejet. Összegyúrjuk és 4 cipót készítünk belőle, 1 órát pihentetjük.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
Először a hagymát csipetnyi sóval pirítsuk meg a kókuszolajon. (Maradhat roppanós, a sütőben majd megpuhul.) Ha elkészült, hűtsük langyosra. Tészta elkészítése: Külön edényben...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű